KALENDARIUM: 3 maj 1519 r. - Mikołaj z Mirowic (dziekan płocki i proboszcz warszawski) wypłacił książętom mazowieckim Stanisławowi i Januszowi 2000 dukatów zasądzonych od Jana Jeżowskiego (chorąży zakroczymski) i Jana Ojrzanowskiego (starosta warszawski), i innych współwinnych, na naprawę tam i odbudowę zawalonej wieży, leżącej z tyłu dworu książęcego w Warszawie

poniedziałek, 7 października 2013

Wykład o zboi średniowiecznej w The Metropolitan Museum of Art (New York)

Ostatnia aktualizacja: 7.10.2013.

The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku opublikowało wykład Dressing in Steel na swoim oficjalnym kanale na serwisie Youtube. Głównym tematem była zbroja średniowieczna.

Podzielono go na dwie części. W pierwszej pokazano i omówiono narzędzia oraz techniki, które były używane przy jej robioniu. Natomiast w drugiej, zademonstrowano etapy zakładania poszczególnych elementów XV-wiecznej zbroi. Chyba włoskiej, jeśli dobrze zrozumiałem, bo wykład jest w języku angielskim.

  • Dressing in Steel. Part Two: Wearing armor. Część II. Wykład Jeffreya D. Wassona (Armorer) i Dirka Breidinga (Assistant Curator, Departament of Arms and Armor, The Metropolitan Museum of Art), który odbył się w The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, 21 styczeń 2012 roku,
  • Dressing in Steel. Part one: Armor - making demonstration. Część I. Wykład Jeffreya D. Wassona (Armorer) i Dirka Breidinga (Assistant Curator, Departament of Arms and Armor, The Metropolitan Museum of Art), który odbył się w The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, 21 styczeń 2012 roku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz