KALENDARIUM: 3 maj 1519 r. - Mikołaj z Mirowic (dziekan płocki i proboszcz warszawski) wypłacił książętom mazowieckim Stanisławowi i Januszowi 2000 dukatów zasądzonych od Jana Jeżowskiego (chorąży zakroczymski) i Jana Ojrzanowskiego (starosta warszawski), i innych współwinnych, na naprawę tam i odbudowę zawalonej wieży, leżącej z tyłu dworu książęcego w Warszawie

środa, 26 sierpnia 2015

Podsumowanie tegorocznych poszukiwań archeologicznych pod Grunwaldem
Naukowcy: kaplica w Grunwaldzie wzniesiona w miejscu obozu Krzyżaków

Kaplica pobitewna na Polach Grunwaldzkich została wzniesiona na miejscu krzyżackiego obozu: to prawie pewne, świadczy o tym nagromadzenie wokół niej znalezisk militariów, pozostałości po zdobywaniu obozu - ocenili naukowcy po tegorocznych badaniach pola bitwy.

www.naukawpolsce.pap.pl

Uwagi: Cała treść komunikatu jest dostępna w serwisie Nauka w Polsce. Wystarczy kliknąć powyżej, w tytuł "newsa" Naukowcy: kaplica w Grunwaldzie wzniesiona w miejscu obozu Krzyżaków.

Natomiast zdjęcia odkrytych artefaktów, między innymi grotów od bełtów, monet, elementów uzbrojenia średniowiecznego, można zobaczyć w albumie Poszukiwania GRUNWALD 2015 oraz na profilu facebookowym Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz