KALENDARIUM: 3 maj 1519 r. - Mikołaj z Mirowic (dziekan płocki i proboszcz warszawski) wypłacił książętom mazowieckim Stanisławowi i Januszowi 2000 dukatów zasądzonych od Jana Jeżowskiego (chorąży zakroczymski) i Jana Ojrzanowskiego (starosta warszawski), i innych współwinnych, na naprawę tam i odbudowę zawalonej wieży, leżącej z tyłu dworu książęcego w Warszawie

sobota, 9 stycznia 2016

Folder o osadnictwie wczesnośredniowiecznym na terenie dzisiejszej Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 9.01.2016.


Targówek - tu zaczyna się Warszawa to bogato ilustrowany folder z 2008 roku, przedstawiający osadnictwo wczesnośredniowieczne z terenu dzisiejszej Warszawy.

Opisano w nim w przystępny sposób historię odkryć i badań archeologicznych w Warszawie-Bródnie Starym (grodzisko i osada), Warszawie-Królikarni, Warszawie-Żeraniu, Warszawie-Pelcowiźnie, Warszawie-Służewiu, Warszawie-Grochowie (cmentarzysko), Warszawie-Wilanowie (osada i cmentarzysko), Warszawie-Jazdowie (grodzisko i osada).

Folder ten można pobrać pod następującym adresem: http://www.targowek.waw.pl/page/data/other/grodzisko_informator.pdf.

Miłej lektury.

Ryc.1 Okładka folderu: Targówek - tu zaczyna się Warszawa. Wczesnośredniowieczne osadnictwo Warszawy. Tekst: Andrzej Piotrowski, Agata Wójcik. Ilustracje i projekt plastyczny: Lidia Kobylińska.
Warszawa 2008.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz