KALENDARIUM: 3 maj 1519 r. - Mikołaj z Mirowic (dziekan płocki i proboszcz warszawski) wypłacił książętom mazowieckim Stanisławowi i Januszowi 2000 dukatów zasądzonych od Jana Jeżowskiego (chorąży zakroczymski) i Jana Ojrzanowskiego (starosta warszawski), i innych współwinnych, na naprawę tam i odbudowę zawalonej wieży, leżącej z tyłu dworu książęcego w Warszawie

niedziela, 26 maja 2013

Tablica informacyjna na "Polanie Archeologicznej" w Parku Leśnym Bródno. Tablica: Polana Archeologiczna.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2013.

TABLICA: Polana Archeologiczna


Ryc.1 Zrzut z ekranu filmu Las Bródnowski. Autor: ?.
(Źródło: www.youtube.com)


Treść tekstu z tablicy.

Polana Archeologiczna

Urząd Dzielnicy Targówek Miasta Stołecznego Warszawy zaprasza Państwa na Polanę Archeologiczną.

Znajdziecie na niej szereg informacji o życiu naszych przodków w X – XII wieku. Powstanie Polany Archeologicznej w Lasku Bródnowskim zostało zainspirowane badaniami wykopaliskowymi prowadzonymi na terenie grodziska i osady.

Bródno Stare to unikat w skali warszawskiej. Jest najstarszym wczesnośredniowiecznym obiektem osadniczym przebadanym archeologicznie. Dzięki temu dokonano rekonstrukcji życia codziennego ówczesnych mieszkańców osady. Wyniki badań zostały przedstawione na wystawie „Bródno Stare – tropami Warsa i Sawy …” prezentowanej w siedzibie Urzędu Dzielnicy Targówek Miasta Stołecznego Warszawy, ul. Kondratowicza 20. Przy realizacji projektu skorzystano z pomocy Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie i Lasów Miejskich - Warszawa.

Zapraszamy państwa do podróży w daleką przeszłość ...


Kilka uwag do powyższej tablicy.

Tablica Polana Archeologiczna najprawdopodobniej już nie istnieje. Nie znalazłem jej, gdy byłem na "Polanie Archeologicznej" w tym roku, jak i w ubiegłym. Jest ona udokumentowana tylko na poniższym filmie na 02:17.

Las Bródnowski. Autor: ?. (Źródło: www.youtube.com. Czas trwania: 02:48)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz